Cyber znalazl w odmętach…

21 kwietnia 2020
Cyber znalazl w odmętach internetu, dla dzbanów pokroju rumuna i innych wyznawców chainlinka i innych shitów.

Miłej lektury! Otwórzcie oczy zanim mnie się zamkną!

CHAINLINK TO NAJBARDZIEJ PRZEWARTOŚCIOWANE ŻETONY JAKIE KIEDYKOLWIEK ISTNIAŁY

Istnieje 1 000 000 000 tokenów LINK, co daje jej kapitalizację rynkową w wysokości 3,2 miliarda dolarów.

Jeśli usuniesz Tether, oznaczałoby to, że jest to najcenniejsza „kryptowaluta”. Jeśli usuniesz XRP, który również nie jest kryptowalutą, umieści go na # 5. Jeśli scalisz widelce bitcoin, będzie to numer 3, tuż pod Ethereum.

Jego aktualna pozycja to 11 według CoinMarketcap, ale to dlatego, że zespół ma 650 000 000 żetonów. Tokeny te nie są zablokowane ani prawnie związane żadnymi umowami o nie sprzedaży. W rzeczywistości zespół już je wyrzucił. Dosłownie krążą według dowolnej definicji technicznej lub prawnej, ale z jakiegoś powodu CoinMarketcap decyduje się na wprowadzanie w błąd inwestorów i mówi, że nie są w obiegu. ( https://beincrypto.com/chainlink-team-accused-of-dumping-530-million-in-link-tokens-over-six-weeks/ )

Zespół obiecuje w białej księdze, że połowa tych tokenów będzie „nagrodami dla węzłów”, ale dlaczego miałbyś ufać zespołowi? Kłamali niezliczoną ilość razy. Na przykład, kiedy grzebią w marketingu wszędzie, gdzie ich wyrocznie są zdecentralizowane (nie są), sam Vitalik tak mówi. Jedynym używanym przez nich „algorytmem konsensusu” jest ręczne KYC dla każdego węzła. ( https://web.archive.org/web/20200416103509/https://www.reddit.com/r/LINKTrader/comments/fyxc23/whats_up_with_vitalik_constantly_bashing/fn35ae0/ )

Kłamali także o wielu partnerstwach. Na przykład kilkakrotnie mówili, że pracują z Swift, co nie jest prawdą. Wygrali niektóre zawody Swift w 2016 roku i od tego czasu cisza radiowa. Nadal twierdzą, że współpracują z Swift dzisiaj, ale wygodnie usunęli go ze swojej strony internetowej niedawno. ( https://web.archive.org/web/20190820085402/https://chain.link/ )

Twierdzą także, że współpracują z Google, co również jest kłamstwem. Zrobili 1 post na blogu 1 rok temu, który był w zasadzie cienko zawoalowaną reklamą usług Google Cloud. Nie było to ani partnerstwo, ani integracja. Pracownik Google nawet nie uruchomił węzła w sieci mainnet. Jednak zespół nieustannie chwali się „współpracą z Google”. ( https://web.archive.org/web/20190820085402/https://chain.link/ )

Zrobili to samo z Oracle Cloud. Fernando (pracownik Oracle, który zorganizował „partnerstwo”) chwalił się trzymaniem LINK po tym, jak zaczął pompować, został zdegradowany, a wszystkie startupy Oracle, które miały być częścią „partnerstwa”, okazały się martwe lub fałszywe firmy. Był to w najlepszym razie wyczyn PR dla Oracle Cloud, w najgorszym przypadku wykorzystywanie poufnych informacji przez pracowników Oracle. ( https://web.archive.org/web/20200114062507/https://twitter.com/fribeiro1/status/1213946909464973316 )

Chainlink ma dziesiątki innych „partnerstw”. Nie mam czasu na badanie ich wszystkich, ale wszystkie, na które spojrzałem, były w zasadzie fałszywe. (Przez fałszywe rozumiem, że są rażąco przesadzone, tweety i posty na blogu są prawdziwe)

Na dzień dzisiejszy, mimo że są one najwyżej cenionymi na świecie kryptowalutami niebitowymi, bitcoinami i nie-eterami, jedynym projektem wykorzystującym ich scentralizowane wyrocznie KYC są Synthetix (zdaniem kogoś z ich zespołu). ( https://web.archive.org/web/20200416104122/https://www.reddit.com/r/Chainlink/comments/fdwaad/request_examples_of_apps_built_with_chainlink/fjkhsjv/ )

Najwyraźniej mają niezliczone duże firmy, które „wkrótce będą korzystać z Chainlink”, ale biorąc pod uwagę, że ich testnet jest użyteczny przez prawie 2 lata, mają ponad 1-2-letnie „partnerstwa”, które wciąż go nie używają i że ich MO jest kłamać tak bardzo, jak to po ludzku możliwe, wątpię, żeby to była prawda.

**TRANSLATOR Z https://www.reddit.com/r/CryptoCurrency/comments/g2cswj/chainlink_is_the_most_overvalued_cryptocurrency/**

#kryptowaluty #bitcoin #kryptokomedia #chainlink #scam

No Comments

Comments are closed.