Europa. Jedność….

18 października 2019
Europa. Jedność. Pokój.

Takich synonimów najczęściej używano, aby podkreślić ważność Starego Kontynentu. Tożsamość z nim można zauważyć od czasów neandertalczyka. Efektem różnych migracji, które wystąpiły na przestrzeni wieków, stało się – proporcjonalne do nich – ucywilizowanie świata. Całego świata. Apogeum dominacji europejskiej przypada na XIX wiek. Wtedy szybko jednak zapomniano o założeniach równowagi sił, restauracji monarchii, czy legitymizmu.

W jaki sposób twórcza idea wspólnoty wyznaczała prądy w polityce? Jak przebiegała droga do jedności, którą dała nam Unia? Czy potrzebne były kryzysy i załamania przewijające się na osi czasu od starożytności?

Link do znaleziska – Rozwój Idei Wspólnoty Europejskiej

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach. Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski)
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia i subskrybowania mojego kanału historycznego na YT ➡️ Andrzej Włusek – Historia poza horyzont
Jeśli podobają Ci się moje filmy i uważasz, że powinienem rozwijać dalej kanał to zostań moim patronem na patronite ➡️ który znajdziesz TUTAJ

Dodatkowe Tagi: #qualitycontent #ciekawostkihistoryczne #europa #zwyczaje #swiat #liganauki
#uniaeuropejska #swiatnauki #rzym #starozytnosc #polska #kultura #idea #monarchizm #demokracja

No Comments

Comments are closed.