Hiszpania upada na naszych…

21 marca 2020
Hiszpania upada na naszych oczach. Wczoraj ponad 200 zmarłych, dzisiaj już ponad 300. Zaraz dogonią Włochy ze zgonami ponad 600 na dzień. Pełno personelu medycznego jest zarażonych (większość?). Mają braki w sprzęcie jak i inne państwa. Niby mają PKB 2 razy większe od Polski ale też znacznie więcej stracą. W turystyce pracuje u nich 2 mln ludzi, generuje ona z 6-7% PKB a to zaraz spadnie do obrotów poniżej 10% porównując z zeszłorocznym okresem przecież to jest śmierć. Kilkadziesiąt miliardów zaraz im wyparuje. Branża automotiv też im zaraz się pozamyka i przestanie generować przychody, kluby La Liga i 2 ligi zatrudniające oprócz piłkarzy prawie 50 tysięcy osób od pana ochroniarza na parkingu, po jose który sprzedaje koszulki w sklepie sportowym nie mówiąc o innych którzy zaraz też stracą pracę, do tego kolejna strata „tylko” 700 mln euro jak nie dograją kluby sezonu. To się posypie jak domino.

Już znacjonalizowali prywatne szpitale, już wybierają kogo leczyć, a kogo nie. A jeszcze 12 dni temu mieli pochody feministek (które też są w grupie ryzyka z powodu otyłości, nadciśnienia czy cukrzycy) idące w setki tysięcy osób. 10 dni temu kilka tysięcy osób wyleciało do Liverpoolu w #uk więc powodzenia tam niedługo.

Polskę też czeka bieda jednak sporo z nas napcha się ziemniakami i samogonem czy szczawiem i mirabelkami a w Hiszpanii dadzą radę?
#gielda #finanse #gospodarka #hiszpania #koronawirus

No Comments

Comments are closed.