Idea, wedle której…

8 lipca 2019
Idea, wedle której Europejczycy są coś winni światu, powinni wszystkich naokoło przepraszać, czy zaznaczająca istnienie czegoś takiego jak white-guilt wzbudza u mnie uśmiech politowania. Wystarczy spojrzeć ile i w jaki sposób Europa była najeżdżana w swojej historii:
– w starożytności bez końca Europa atakowana była przez Azjatów i Afrykańczyków: Persów, Kartagińczyków, coraz to nowe ludy stepowe,
– średniowiecze to nieustanne najazdy Arabów, podbijanie przez nich coraz to nowych chrześcijańskim ziem oraz działalność piracka na Morzu Śródziemnym. Obok tego Europa doświadczała kolejnych najazdów azjatyckich ludów stepowych, przez Pieczyngów, a skończywszy na Mongołach,
– Turcja od XI do XVIII w. prowadziła nieustanne ofensywne kampanie przeciwko Europejczykom, podchodząc pod sam Wiedeń,
– Tatarzy uprowadzili z terenów Rusi oraz Rzeczpospolitej oraz sprzedali w niewolę około 2 miliony ludzi
– Berberyjscy piraci operujący z Afryki Północnej w ciągu 300 lat działalności porwali i sprzedali w niewolę około 2 miliony Europejczyków, swoimi najazdami sięgając nawet Islandii.

To wszystko trwało przez większość historii Europy!. Działalność berberyjskich piratów zakończyła dopiero kolonizacja Algierii w 1830 r., najazdy Tatarów ukrócili Rosjanie likwidując Chanat Krymski w XVIII w., ostatnia turecka ofensywa na Europę została zatrzymana dopiero w 1683 r, w XV w. w Hiszpanii istniały islamskie kalifaty oraz zdobyty został Konstantynopol, a w VIII w. walczono z arabskimi armiami w północnej Francji. Ledwie 190 lat temu jednego dnia można było wieść spokojne życie na francuskim wybrzeżu, a drugiego zostać porwanym przez Berberów i jeżeli było się mężczyzną to skończyć jako przykuty do wiosła galernik, a będąc kobietą jako nałożnica oraz służąca jakiegoś przypadkowego Araba. Nasza totalna dominacja trwa naprawdę krótko.

To wszystko się skończyło tylko dzięki temu, że Europejczycy pokonali wszystkich zewnętrznych wrogów ogniem i mieczem. Gdyby nie zwycięstwa Europejczyków, począwszy od średniowiecza, to śmiem twierdzić, że dzisiaj biały człowiek posiadałby podrzędny status, a Europa przypominałaby Indie oraz Egipt.

#historia #przemyslenia #opinia #europa #afryka #azja #wojny #kolorowaagitacja #rasizm

No Comments

Comments are closed.