Jedna z największych giełd na…

10 września 2019
Jedna z największych giełd na świecie ma kompletnie w dupie że spamuje i to na wielka skalę.
Taki malutki kantorek z Polski, promował i zachęcał ludzi do korzystania z SegWita robiąc promocje jak np. mniejsze fee. Z własnej kieszeni robili to. Np. mniejsze fee na wypłaty na bech32 (wpłacający na adres płaci tyle samo, dla wpłacajacego nie robi to różnicy) Robili promocje tylko żeby ludzie zaczęli korzystać z adresó SegWitowych.
Niera tu na mirko @InPay robił akcje że np. pierwszym 10 osobom za podanie adresu bech32 wysyłął na niego 100 000 sat. Komuś tam kiedyś wysłał chyba nawet 300 00 sat. Za nic. Nawet nie musiałeś byc ich klientem. Tylko po to żeby tu promować segwita wśród mirków.

Dlatego zawsze tu wspierałem InPay. A szkodników przeciwnie, trzevba piętnować i uświadamiać ludzi o problemie.
Całkowity brak Batchingu i obiecywanie od dwóch lat wprowadzenia go przez Coinbase jest żałosne.
A później tu ludzie jęczą że im tx wisi, albo że mempool się zapycha i tx kosztuje ileś tam centów.. Narzekać łatwo.
Oczywiśćie problem jest duzo większy a gdyby giełdy i użytkownicy zoptymalizowali sposoby robienia tx to spokojnie ze 40% więcej by sie miściło transakcji przy takiej samej wielkości. Po prostu coinbase z całkowitym brakiem batchingu to ewenement wśród giełd, jest to wyjątkowo szkodliwe a oni to robią na ogbromną skalę.

No i załóżmy że teraz by sie zwiększtyło rozmiar bloku w BTC to jak myślicie jaki by to miało wpływ na giełdy? Tym bardziej by dalej olewali optymalizację. Użytkownicy też by spamili bo za 1 sat zaewsze przejdzie w pierwszym bloku. Po co kto ma używać SegWitowych adresów jak przy 1sat/bajt nawet nie zauważy różnicy… Ostatecznie szybko byśmy zapełnili dodatkową przestrzeń w blokach a nie wzrastałoby wykorzystanie metod zmniejszania tx.

https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_PooQbQ3v9iHd6ByLPQzxyBAT8IcWiqWf.jpg

#kryptowaluty #bitcoin

No Comments

Comments are closed.