Krótkie pytanie. Wielu z was…

3 maja 2020
Krótkie pytanie. Wielu z was trzyma pieniądze w sensie złotówki np. w banku albo w skarpecie. Z tego co słyszałem to rząd czy bank polski, nie wiem, emitował jakieś oblikację, drukował pieniądze czy cos. Czy ktoś z rządu lub banków pytał się was o zdanie? Czy wy tego chcieliście czy zwyczajnie wasze pieniądze nie należą do was i ktoś inny zmienia reguły w czasie gry? Jak to jest?

Pytam was, bo ja np. ze złotówki korzystam jako z waluty, której szybko mogę się pozbyć. Nie oszczędzam w niej, mam trochę drobnych na podstawowe wydatki. Oszczędzanie w złótówkach jest dla mnie zbyt niebezpieczne, bo reguły mogą się zbyt szybko zmienić.

Oszzędzam w bitcoinie i tutaj mam gwarancję zdecentralizowanej sieci, że będzie maksymalnie 21 mln wszystkich bitcoinów. Wiem, że dziennie drukowanych jest 1800 sztuk i ani jednego więcej. Od 10 lat TWARDE i NIEZMIENNE zasady. Dlatego chcę zrozumieć czy ludzie sami zdecydowali za takimi zmianami jakie dokonuje rząd czy ktoś wam je narzuca? Ciężko mi sobie wyobrazić jak można gromadzić pieniądze w walucie którą kontroluje nieobliczalny rząd.

#pytanie #pytaniedoeksperta #finanse #bank #oszczedzanie #pieniadze #bankowosc #polska #bitcoin

No Comments

Comments are closed.