Pocztówka z Włoch: paranoja…

26 lutego 2020
Pocztówka z Włoch: paranoja rozprzestrzenia się szybciej niż jakikolwiek wirus <<< znalezisko
Jako środek zapobiegawczy, ludziom wolno wchodzić do sklepów tylko w małych grupach – maksymalnie 40 osób w przypadku dużego sklepu i trzy osoby w przypadku małego. Tylko że nie wiadomo, na ile skuteczne jest to rozwiązanie, jeśli najpierw godzinami muszą stać stłoczeni w kolejce, aby dostać się do tych sklepów.

Swoją drogą we włoskich miastach objętych wirusem urzędy nie pobierają podatków. To sugestia w razie podobnej sytuacji w Polsce.

The finance ministry has suspended tax collection in towns at the center of the outbreak and is working on measures to support businesses.

POLITICO zwraca także uwagę na ironię – Włochy to jedno z dwóch państw, które zakazało bezpośrednich lotów z Chin, nic to nie dało:

The irony for Italians is that their government was one of only two in Europe to suspend all direct flights to and from mainland China because of the outbreak. While that measure sounded tough, scientists and World Health Organization experts repeatedly made clear that such restrictions are ineffective as people can still arrive from risk areas via indirect routes.

For some experts, the greatest threat to Italy is not from the coronavirus itself but from the panic that has followed — with potentially serious repercussions for the economy and tourism sector.

Więcej w artykule z linkiem w powiązanych. Warto byłoby przyjąć sytuację Włochów jako naukę dla lokalnych urzędników i polityków.

#europa #wlochy #koronawirus #2019ncov #wirus #epidemia

No Comments

Comments are closed.