Powoli nadchodzi Soft Fork w…

25 stycznia 2020
Powoli nadchodzi Soft Fork w Bitcoinie, Pieter Wuille opisał w przystępny sposób co zostanie wprowadzone, a ja to chętnie przetłumaczyłem i streściłem 😛

Transakcja Bitcoinowa zawiera szereg różnych informacji, na przykład kwotę transakcji czy jej rodzaj. W ten sposób można bardzo łatwo rozpoznawać co jest czym. Otwierając kanał Lightninga wiadomo, że to dotyczy Lightninga (heh). Taproot umożliwia w wielu tego typu scenariuszach „ukryć” ten cel, a operacje (możliwie najwięcej) otwierające Lightninga, Atomic Swapy czy Multisigi (i parę innych) mogą wyglądać jak zwykłe transakcje pieniężne

Powiedzmy, że jest FerviCorp, który ma produkt z Multisig 7 na 11 i Timelock. Jest to bardzo nietypowa kombinacja i wiedząc to – możecie łatwo odszukać jego użytkowników, Taproot ma temu zapobiec.

Dodatkowo co się znajduje to Sygnatury Schnorra, które pozwolą zmniejszyć ilość sygnatur w transakcji – jak rozumiem sprawi to, że transakcje będą lżejsze i szybciej się weryfikowały.

Zostaną dodane mechanizmy pozwalające na łatwiejsze usprawnienia w języku Script (Bitcoinowy język do kontraktów), a dodawanie opcodeów będzie bardzo łatwe (może brakujący SIGHASH_NOINPUT zostanie szybciej dodany … meh)

Z powodu zmian w liczeniu sygnatur, będą jakieś ułatwienia dla portfeli sprzętowych …?

https://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/etagx4/please_explain_taproot_and_schnorr_signatures/fffljnl/

#bitcoin #kryptowaluty

No Comments

Comments are closed.