Szef ogromnej korporacji…

5 września 2020
Szef ogromnej korporacji farmaceutycznej, członek rady nadzorczej największego banku w Niemczech, burmistrz miasta, znany architekt, nauczyciel – rektor, członek rządu powojennego Niemiec. Długo można by tak wymieniać co łączy jednak owe postacie? – To byli zbrodniarze wojenni, wysocy rangą SS-Mani, którzy po wojnie jak gdyby nigdy nic pełnili te funkcje. To fakty jakich nie dowiesz się z telewizji czy ogólnodostępnych mediów.
Po co Polacy mają uczyć się o tych którzy ograbili, zniszczyli nasz kraj…(?!)

Osoby te pośrednio lub bezpośrednio przyczyniły się do śmierci naszych przodków. Być może wynika to z poprawności politycznej (nie mi oceniać) ale warto znać historię, historię jaka miała wpływ na nasze życie, na kraj w jakim żyjemy…

Zapraszam do lektury pierwszego z serii wpisów na Mikroblogu całkowicie własnego autorstwa.
Przewidziałem ich aktualnie 21. Postaram się Wam przybliżyć te skomplikowane elementy układanki w jedną całość od czasów wojny po czasy obecne XXI wieku. W kolejnych wpisach odniosę się bardziej do powiązań sięgających czasów w jakich żyjemy obecnie – będą one szokujące. Poznacie osoby z „pierwszych stron gazet” 🙂

Owi zbrodniarze po wojnie uniknęli kary śmierci, a gdy trafili do więzienia wychodzili z niego po odsiedzeniu śmiesznie niskich wyroków czekając aż szum medialny „opadnie” opuszczając więzienia często długo przed końcem kary (często szybciej niż rok)… Wiedli normalne, dostatnie życie codzienne w Niemczech nie ponosząc praktycznie żadnej odpowiedzialności za swoje czyny, piastując intratne stanowiska. Wielu z nich było między nami jeszcze nie tak dawno. Na tyle, iż część z was była by im w stanie podać przysłowiową „rękę” tą samą, którą witali się z Hitlerem. Kto wie może kiedyś nieświadomie minęliście się nawet na ulicy gdy spędzali wakacje w Świnoujściu czy Kołobrzegu :)…
(Tu moja jedyna fantazja we wszystkich wpisach, które zamieszczę).

Wszystkie źródła ujęte w publikacji zamieszczam na samym końcu wpisu. Są to głównie publikacje angielskojęzyczne – aczkolwiek dostępne w Polsce.

Wstęp

Czerwiec 2020 Polska.

Pierwszą osobę odnalazłem przypadkiem czytając książkę „Tatuażysta z Auschwitz” tam świadek tych okropnych wydarzeń wspomina z imienia i nazwiska SS-mana mordercę pisząc “ Nie lekceważ go. Musisz się pozbyć tej zuchwałości albo pozbawisz się życia. Kiedy następnym razem będziesz z nim rozmawiał nie podnoś wzroku ponad jego buty”. Z samej ciekawości wpisałem jego dane w Google – Josef Houstek a po 44 roku Josef Erber – zbrodniarz hitlerowski, członek załogi obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Jak się okazało po wojnie miał się świetnie (przez 15 lat mieszkał spokojnie w bawarskiej miejscowości Hof – wszyscy doskonale o tym wiedzieli). To skłoniło mnie do głębszej wielotorowej analizy. Ta osoba to oczywiście „pionek” więc nie skupiam się na nim dalej pomimo iż takich jak on w Niemczech żyło potem setki.

Na samym początku przywołam osoby z samego szczytu. Można by powiedzieć „śmietanki” tamtych czasów. Generalführerhrer – Generałowie oraz Stabsführer – Oficerowie starsi, odpowiednicy stopni generalskich oraz od podpułkownika w górę. Niektórych postaram się oznaczać również numerami SS jak czyniono to w obozach zagłady. Będą oni opisywani dalej w pozostałych częściach jest ich zbyt dużo jak na jeden wpis.

”Zawsze posyłałem go tam, gdzie sytuacja była krytyczna. Łączy on w sobie spryt, bezwzględność i twardość. Pod maską chłopięcości tkwi poważny, bardzo sumienny człowiek, który wszystko gruntownie przemyśli. Jak ten człowiek dba o swój oddział! To jest klasa „ A. Hitler

Josef Dietrich – (SS-Oberstgruppenführer ) de fakto generał armii – w wielu armiach świata najwyższy stopień wojskowy. W SS otrzymały go tylko cztery osoby. Nr SS – 1177.
Zbrodniarz wojenny. Uznawany przez naocznych światków za wyjątkową bestię.
1946 sądzony za zbrodnie wojenne, skazany na dożywocie, które zamieniono mu na 25 lat.
22 października 1955 nieoczekiwanie zostaje zwolniony (fakt ten ukryto przed opinią publiczną).
W sierpniu 1956 roku aresztowany, skazany na 19 miesięcy pozbawienia wolności. Wypuszczony z więzienia na początku 1958 r – powód problemy z nogą 🙂 (Was też czasami boli? :)) Umiera jako wolny człowiek w 1966 roku prowadząc życie na wysokim poziomie materialnym. Na jego pogrzeb przyszło ponad 6000 osób w tym wielu weteranów Waffen-SS.
Wcześniej jednak nasz pierwszy „bohater” dostaje cudownego ozdrowienia i zaczyna aktywnie uczestniczyć w „Stowarzyszeniu Samopomocy Byłych Członków Waffen-SS” zwanym HIAG.

HIAG skupia członków Waffen-SS, działa legalnie jak gdyby nigdy nic w latach 1951-1992. (Koneksie sięgaą dalej zapraszam do następnych wpisów).
Cel: Pomoc weteranom, działania na rzecz ich rehabilitacji w tym świadczenia socjalne i prawa do emerytur dla członków Waffen-SS. Skupiała około 70 tysięcy byłych członków SS (żyjących w Niemczech Zachodnich). Przyjąłem liczbę najmniejszą gdyż w wielu źródłach liczba oscyluje od 70 do ponad 200).
Największych gazeta obecnych Niemiec wskazała bliskie koneksje z HIAG z politykami partii politycznych (aktualnie w Bundestagu) – Der Spiegel.
Organizacja była dotowana w wysokości od €60,000 do €80,000 rocznie.

Jednak na czasach obecnych skupię się w następnych wpisach – artykuł dokładnie przytoczę.

Gottlob Berger – zbrodniarz wojenny, czołowy ekspert SS do spraw selekcji rasowej, szef Głównego Urzędu SS. SS-Obergruppenführer (generał). Winny zbrodni przeciw ludzkości i wojennych oraz przynależności do organizacji przestępczej (wyrok Amerykańskiego Trybunału Wojskowego) tu źródeł przytaczać nie będę odsyłam do Wikipedii „proces Wilhelmstrasse”.
2 kwietnia 1949 skazany na karę 25 lat pozbawienia wolności. Wychodzi po 2 latach razem z aresztem 6,5 :)…

I tu pojawia się organizacja (Stille Hilfe) słyszeliście o tym? Ja też wcześniej nie 🙂 – ta działa dalej legalnie w Niemczech. (51 oficalnie zarejestrowana).

Cel: wspiera po zakończeniu II wojny światowej byłych funkcjonariuszy III Rzeszy.
Do 1951 roku jej działalność była utajniona powód (pomocy dawnym nazistom w ucieczce do krajów Ameryki Południowej). Dzięki niej uciekają setki nazistów ale skupimy się na dwóch
ważnych dla nas jako Polaków.

Pewnie myślicie a ktoś uciekł mało „ważny” bo jak mogłaby taka organizacja dalej działać no jednak nie…

– Josef Mengele , Anioł Śmierci (doktor medycyny i antropologii, morderca, zbrodniarz wojenny, główny lekarz Auschwitz-Birkenau) – dla mnie jako osoby interesującej się tematyką obozów zagłady ostatnia osoba z którą chciałbym się spotkać. Wykonał eksperymenty na ok. 1500 bliźniętach, z których przeżyło mniej niż 100). Tylko pierwszego dnia „pracy” w Auschwitz posłał na śmierć 1042 osoby.

Adolf Otto Eichmann – zbrodniarz wojenny, skazany za ludobójstwo. Pomysłodawca wykonawca planu „ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej.” Jedna z nielicznych osób w moich wpisach ostatecznie skazana i stracona – 31 maja 1962. Temat tak rozległy, na oddzielny wpis odpowiedzialny za śmierć w pośrednio – 2 milionów ludzi.

1951 rok wtedy zarejestrowano oficjalnie prowadzić działania w celu ratowania nazistów przed grożącymi im wyrokami (m.in. pokrywała koszty prawne, sądowe) oraz opiekowała się nimi na starość po opuszczeniu przez nich więzień (staranie o miejsca w domach starców, zapewnienie utrzymania i opieki lekarskiej).
Obecnie „czele” stoi Gudrun Burwitz (Himmler) córka Himmlera nazwisko o którym na zamą myśl mam odruch wymiotny.

#gruparatowaniapoziomu #swiat #historia #europa #polska #ciekawostki

————————————————————————————

Parker 2014
Parker, Danny S. (2014). Hitler’s Warrior:
The Life and Wars of SS Colonel Jochen Peiper. Boston: Da Capo Press. ISBN 978-0-306-82154-7.

Druga Wojna Światowa, Zysk i S-ka, 2000, s. 522.

http://deuxiemeguerremondia.forumactif.com/l-axe-f3/gudrun-fille-d-heinrich-himmler-t6273.htm
Heinrich Himmler: A Life. Oxford; New York: Oxford University Press. ISBN 978-0-19-959232-6

The Evolution of Nazi Jewish Policy, September 1939 – March 1942. Comprehensive History of the Holocaust.  36–110. ISBN 0-8032-1327-1.

Pike, David Wingeate (2000). Spaniards in the Holocaust: Mauthausen, the Horror on the Danube. London: Routledge.

„Reckoning without the Past: The HIAG of the Waffen-SS and the Politics of Rehabilitation in the Bonn Republic, 1950–1961”.

Levenda, Peter (2014). The Hitler Legacy: The Nazi Cult in Diaspora: How it was Organized, How it was Funded, and Why it Remains a Threat to Global Security in the Age of Terrorism. Lake Worth, Fla.: Ibis Press. ISBN 978-0-89254-210-9.

Power Politics and Social Change in National Socialist Germany: A Process of Escalation Into Mass Destruction. The Hague: De Gruyter Mouton. ISBN 978-90-279-7651-2.

The Faustian Bargain: The Art World in Nazi Germany. New York: Oxford University Press. ISBN 978-0-19-512964-9.

No Comments

Comments are closed.