Recenzja: Srebrzysty…

2 czerwca 2021
Recenzja: Srebrzysty blask

Książka „Srebrzysty blask” autorstwa Urszuli Soi to powieść historyczna, której akcja toczy się w antycznym Rzymie epoki Oktawiana Augusta. Głównymi bohaterami utworu są Liwiusz Wibiusz, młody Rzymianin z niskich warstw społecznych oraz Aristodemos, grecki filozof-epikurejczyk. Obaj stają przed zadaniem rozwiązania zagadki kryminalnej – tajemniczej śmierci arystokraty Decymusa Wettiusza.

Jak udało mi się wyczytać książka jest debiutem pisarskim autorki. Pani Urszula jest absolwentką filologii klasycznej i tłumaczką dzieł antycznych Horacego czy Katullusa. Swoją pasję do historii, starożytności i epikureizmu postanowiła wykorzystać do napisania powieści, która moim zdaniem jest bardzo dobrze napisana. Fabuła jest raczej jednowątkowa i skupia się na rozwiązaniu głównej zagadki kryminalnej przez Aristodemosa i jego młodego towarzysza. W trakcie trwania akcji Czytelnik będzie miał okazję zapoznać się z kolejnymi informacjami odnośnie zbrodni oraz poznać kolejne postaci i osoby podejrzane o morderstwo. Nie zabraknie także opisu antycznego miasta Rzymu z okresu panowania Augusta czy wykładów o filozofii Epikura.

Czytanie książki było dla mnie bardzo przyjemną rozrywką. Autorka wykorzystała swoją wiedzę historyczną do wiernego zrekonstruowania antycznego świata, a motyw zbrodni i detektywistyczne śledztwo zachowują zainteresowania Czytelnika do końca książki. Bardzo polecam!

https://imperiumromanum.pl/recenzje/srebrzysty-blask/

#rzym #antycznyrzym #imperiumromanum #historia #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #listaimperiumromanum #ciekawostkihistoryczne #ancientrome #wojsko #europa #swiat #militaria #venividivici #qualitycontent #archeologia #ksiazki #recenzje

No Comments

Comments are closed.